Pripravili sme si pre Vás 7 tipov, ktoré Vám pomôžu prežiť zimu bez následkov.

Prečistenie klimatizácie

Možno si teraz v duchu vravíte, že na čo budete kontrolovať klimatizáciu, ak ju nevyužívate v zimných mesiacoch. Pomôže Vám totiž vysušiť vlhký vzduch, z ktorého sa Vám v aute zahmlievajú okná. 

Dezinfekcia ozónom

Pre lepší vzduch vo Vašom aute Vám odporúčame prečistenie vozidla ozónom. Zabijete tak škodlivé mikroorganizmy.

Gumové rohože v interiéri

Je pravdou, že v interiéri s ostatnými doplnkami nevyzerajú gumové rohože najlepšie. Avšak v zimných mesiacoch ich jednoducho vyčistíte prúdom vody.

Zmes do ostrekovačov s neutrálnym pH

Venujte zvýšenú pozornosť tomu, akú zmes do ostrekovačov používate. Silný vodný tlak v okolí trysiek môže spôsobiť poškodenie laku, čelného sklá i strechy. 

Voskujte

Pravidelným voskovaním Vášho auta zabezpečíte Vášmu vozidlu lepšiu ochranu pred ľadom, námrazami, soľou a špinou. Pokiaľ sa rozhodnete tento krok vynechať, tak sa to na jar môže odraziť na celkovom lesku Vášho vozidla na jar.

Prezutie letných pneumatík

Zimné pneumatiky sú nielen povinné, ale i bezpečnejšie. Majú kratšiu brzdnú dráhu ako letné pneumatiky, lepšie držia na zasneženom či zamrznutom povrchu a poskytnú Vám väčšiu stabilitu.

Brzdová kvapalina

Môže sa Vám stať, že brzdová kvapalina absorbuje vzdušnú vlhkosť, čím sa zníži bod varu. Počas zimných mesiacov sa prirodzene počíta s vlhkým počasím, čo znamená, že sa kvapalina môže znehodnotiť rýchlejšie. I keď sa brzdová kvapalina mení iba raz za dva roky, tak Vám odporúčame ju priebežne kontrolovať.

Veríme, že Vám boli tieto informácie užitočné. Dbajte prosím najmä na bezpečný stav Vášho vozidla. Je to ohľaduplné nielen ostatným vodičom, ale najmä voči sebe a ľuďom, ktorí s Vami cestujú.